Diagnostické testy

Diagnostické testy jsou lékařské postupy používané k identifikaci a určení přítomnosti, povahy nebo příčiny nemocí či zranění. Mohou také pomoci lékařům monitorovat průběh nemoci a účinnost léčby.

Proveďte si základní diagnózu v pohodlí domova bez zdlouhavého čekání u lékaře. V naší nabídce najdete CRP test pro domácí použití pro rozlišení nutnosti nasazení antibiotik při onemocnění, domácí test na klíště pro zjištění možné infekce lymeskou boreliózou a další...

5 položek celkem
teaser veroval domaci test chlamydie v
750 Kč –8 %
690 Kč

Pomocí domácího testu Veroval® Chlamydie od společnosti HARTMANN můžete rychle a bezpečně zjistit, zda jste infikováni bakterií Chlamydia trachomatis. Vše, co k tomu...

Kód: 3765
teaser veroval domaci test nesnasenlivost lepku v
550 Kč –10 %
490 Kč

Díky domácímu testu Veroval® od společnosti HARTMANN rychle a bezpečně zjistíte, zda jsou vaše potíže způsobené nesnášenlivostí lepku a pomohla by vám tedy bezlepková dieta....

Kód: 3780
menopauza
395 Kč

Test je určen pro rychlé zjištění koncentrace folikulostimulačního hormonu (FSH) ve vzorku ranní moči.

Kód: 4966
Test na nedostatek železa v krvi
430 Kč –7 %
399 Kč

Chcete mít jistotu, že vaše tělo nestrádá nedostatkem železa?

Kód: 961
Test na zánět močových cest
340 Kč –9 %
309 Kč

Usnadní vám rozhodnutí, zda navštívit lékaře,

Kód: 960

Existuje mnoho různých typů diagnostických testů, včetně:

1. Laboratorní testy: Testy krve, moči nebo jiných tělesných tekutin, které mohou identifikovat abnormality nebo infekce. Příklady zahrnují kompletní krevní obraz (KBO), testy funkce jater nebo ledvin, a testy na přítomnost konkrétních virů nebo bakterií.

2. Zobrazovací metody: Techniky, které lékařům umožňují vidět dovnitř těla a posoudit jeho struktury a funkce. Patří sem rentgenové vyšetření, počítačová tomografie (CT), magnetická rezonance (MRI), ultrazvuk a pozitronová emisní tomografie (PET).

3. Biopsie: Proces, při kterém se odebere malý vzorek tkáně pro mikroskopické vyšetření. Biopsie může pomoci identifikovat různé typy rakoviny nebo jiných patologických stavů.

4. Elektrodiagnostické testy: Testy, které měří elektrickou aktivitu v těle, jako jsou elektrokardiogram (EKG) pro měření aktivity srdce, elektroencefalogram (EEG) pro mozkovou aktivitu, nebo elektromyografie (EMG) pro aktivitu svalů.

5. Funkční testy: Tyto testy hodnotí výkonnost specifických orgánů nebo systémů. Příklady zahrnují spirometrii pro měření funkce plic nebo stresové testy srdce.

6. Genetické testy: Testy, které mohou identifikovat změny v genech, chromozomech nebo proteinech. Tyto testy mohou poskytnout informace o genetických onemocněních a podmínkách nebo riziku jejich vzniku.

Výběr konkrétního diagnostického testu závisí na symptomech pacienta, podezření na konkrétní nemoc a celkovém zdravotním stavu. Diagnostické testy jsou klíčovým nástrojem v moderní medicíně, pomáhají lékařům přesně diagnostikovat a léčit mnoho různých stavů.